Dobrý den paní Pavlíno,
pokud jste se stala v průběhu roku plátcem DPH, nejste povinna vést účetnictví, ale pouze evidenci pro účely DPH, ve které…
Dobrý den paní Pavlíno,
pokud jste se stala v průběhu roku plátcem DPH, nejste povinna vést účetnictví, ale pouze evidenci pro účely DPH, ve které budou zaznamenány všechna přijatá a uskutečněná zdanitelná plnění týkající se DPH.
Pro potřeby daně z příjmů můžete i nadále vést daňovou evidenci a využívat tzv. paušálních výdajů pro výpočet svého daňového základu daně z příjmu fyzických osob.
Bylo by dobré zmínit, že evidence pro účely DPH a daňová evidence se ve svých výsledcích rozcházení neboť pro účely DPH evidujete již vystavené a přijaté daňové doklady, kdežto pro účely daňové evidence zaznamenáváte až uskutečněné platby.
Pro úplnost pouze dodávám, že povinnost vést účetnictví nastává až od okamžiku, kdy Váš obrat za bezprostředně předcházející kalendářní rok překročí částku 25.000.000,-Kč
Ing. Michael Hájek
Filtr a vyhledávání v dotazech